Amber Museum

Specyficzne muzeum bursztynu, łączące w sobie nowoczesną przestrzeń wystawową, pracownię jubilerską ze sklepem, mini-laboratorium badawcze i… kameralną kawiarenkę na świeżym powietrzu. Amber Museum w Krakowie to prywatna, pasjonacka inicjatywa Tomasza Mikołajczyka. Jak twierdzi sam gospodarz bursztynowego zakątka, to miejsce unikatowe ze względu na wspaniałe eksponaty, cykliczne spotkania z ciekawymi osobistościami, a także fachowe kursy i szkolenia.

Z punktu widzenia zwiedzającego Kraków turysty, w Amber Museum najistotniejsze okażą się najpewniej muzealne ekspozycje. Spośród trzech wystaw stałych dwie koncentrują się na rzemiośle artystycznym i bursztynowej biżuterii. Gwoździem programu (przynajmniej pod kątem dydaktyczno-edukacyjnym) jest kompleksowa ekspozycja “Bursztyn - jego piękno i dzieje”, przygotowana we współpracy z warszawskim Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Wspaniałe okazy, ciekawostki przyrodnicze i historyczne, a to wszystko bez opłat za wstęp.

Do najcenniejszych skarbów krakowskiego Amber Museum z pewnością trzeba zaliczyć statek z bursztynu, naturalną bryłkę pirytu wtopionego w sukcynit czy bursztynową wersję “Damy z łasiczką”. Warto dodać, że w przyległym laboratorium każdy może (po uiszczeniu opłaty) sprawdzić w specjalnym spektrometrze, czy konkretny kamień to prawdziwy bursztyn, czy jednak świetnie wykonana podróbka.

Dodaj opinię

WSTĘP DO AMBER MUSEUM W KRAKOWIE JEST BEZPŁATNY - stan na sierpień 2018.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Prywatne Muzeum Bursztynu, ściśle zintegrowane ze sklepem, pracownią jubilerską, mini-laboratorium badawczym i małą kawiarnią. Amber Museum w Krakowie posiada 3 stałe ekspozycje, gdzie wystawiane są m.in. wyjątkowe okazy “Złota Bałtyku”, wymyślna biżuteria z bursztynu czy inne wyroby rzemiosła artystycznego. Naturalnie nie brakuje przyrodniczych i historycznych ciekawostek.

Amber Museum adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Amber Museum, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Amber Museum.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Amber Museum. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 0 zł
    Amber Museum cena biletu normalnego: 0 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Amber Museum opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij