Budowle i ogrody Wawelu

Plenerowa trasa turystyczna na Wzgórzu Wawelskim, organizowana przez rokrocznie przez Zamek Królewski. Szlak “Budowle i ogrody Wawelu” to bardziej pewien wariant zwiedzania, dostępny wyłącznie sezonowo (zazwyczaj od ostatnich dni kwietnia do końca września) i tylko z oprowadzaniem przez przewodnika. W ciągu półtorej godziny zwiedzający poznają - przynajmniej pobieżnie - najważniejsze elementy złożonego zespołu zabytków.

Pierwszym etapem “Budowli i ogrodów Wawelu” jest zamkowa wystawa Wawel Zaginiony, prezentująca historię zabudowy najsłynniejszego zakątka Krakowa. Następnie trasa wiedzie przez kolejne dziedzińce, Katedrę Wawelską, królewskie ogrody i tzw. Sień Tatarską aż po Basztę Sandomierską. Na szczególną uwagę zasługuje zamkowa zieleń, zasadzona na wiernie zrekonstruowanych po badaniach archeologicznych rabatkach, parterach etc.

Królewskie ogrody na Wawelu podzielone są na dwie części: taras górny i taras dolny. Zdecydowanie więcej zainteresowania wśród turystów wzbudza drugi z nich - jest zdecydowanie bogatszy, bardziej kolorowy i ma więcej elementów dekoracyjnych. Przejście trasy “Budowle i ogrody Wawelu” ma pokazać, jak niegdyś wyglądał tzw. ogród łaźnia.

Dodaj opinię

Ceny biletów na trasę Budowle i ogrody Wawelu w Krakowie - stan na lipiec 2018:

  • 18 zł bilet normalny
  • 10 zł bilet ulgowy
Budowle i ogrody Wawelu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Budowle i ogrody Wawelu, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Budowle i ogrody Wawelu.
Ceny biletów / cennik wejść do Budowle i ogrody Wawelu. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10 zł
    Budowle i ogrody Wawelu cena biletu ulgowego: 10 zł
  • 18 zł
    Budowle i ogrody Wawelu cena biletu normalnego: 18 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Budowle i ogrody Wawelu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij