Bunkier Sztuki

Galeria Sztuki Współczesnej, wywodząca się z Krakowskiego Oddziału Centralnego Biura Wystaw Artystycznych (założonego w 1950 roku). Bunkier Sztuki w Krakowie to miejsce stworzone dla artystycznych eksperymentów, gwarantujące jedyne w swoim rodzaju doświadczenia duchowe i emocjonalne.

Odpowiednią przestrzeń dla takich przeżyć zapewnia Miejski Pawilon Wystawowy - oryginalny w formie, modernistyczny budynek wzniesiony w 1965 roku według projektu Krystyny Tołłoczko-Różyskiej. W pierwszych latach funkcjonowania Galerii Sztuki Współczesnej instytucja specjalizowała się w wystawach prac graficznych, malarskich i rzeźbiarskich. Po przemianach ustrojowych krakowski Bunkier Sztuki zdecydowanie rozszerzył swoją działalność. Pojawiły się prace fotograficzne i filmowe, a z czasem również tak śmiałe przedsięwzięcia jak instalacje zapachowe, rzeźby językowe, umieszczane w przestrzeni miejskiej stanowiska interaktywne, wirtualne diagramy, rozbudowane spektakle wizualne i inne, dalece eksperymentalne aktywności artystyczne.

Kolekcja Galerii Sztuki Współczesnej z Krakowa liczy ponad 350 wszelkiego rodzaju dzieł - wykorzystywanych na bardzo rozmaite sposoby - i systematycznie się powiększa. Rzecz jasna charakter Bunkra Sztuki sprawia, że najistotniejsze są czasowe ekspozycje, wydarzenia i projekty. Uzupełnieniem podstawowego zakresu zadań instytucji kultury są działalność wydawnicza, księgarnia oraz klimatyczna kawiarenka.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie jest otwarta dla zwiedzających od wtorku do niedzieli, w godzinach 11:00 - 19:00.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Bunkra Sztuki w Krakowie na wystawy Galerii Sztuki Współczesnej - stan na sierpień 2018:

 • bilet ulgowy po 6 zł
 • bilet normalny po 12 zł
 • bilet rodzinny (dla maksymalnie 5 osób) po 20 zł
 • oprowadzanie grupy przez przewodnika w języku polskim po 65 zł
 • oprowadzanie grupy przez przewodnika w języku obcym po 85 zł
 • warsztaty dla dzieci i młodzieży w języku polskim po 120 zł
 • warsztaty dla dzieci i młodzieży w języku obcym po 150 zł

WE WTORKI WSTĘP WOLNY

Krakowska Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki zastrzega sobie możliwość różnicowania cen biletów na poszczególne wystawy.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Krakowska Galeria Sztuki Współczesnej, od lat ‘90 XX w. stawiająca prace dalece eksperymentalne. W Bunkrze Sztuki formy dzieł i artyści pełnią rolę służebną wobec doświadczeń i przeżyć odbiorcy. Klasyczne obrazy, rzeźby, fotografie czy filmy ustępują miejsca ekspozycjom interaktywnym, wizualnym spektaklom, instalacjom zapachowym, wirtualnym diagramom i innym śmiałym przedsięwzięciom.

Bunkier Sztuki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bunkier Sztuki, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bunkier Sztuki.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Bunkier Sztuki. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 6 zł
  Bunkier Sztuki cena biletu ulgowego: od 6 zł
 • od 12 zł
  Bunkier Sztuki cena biletu normalnego: od 12 zł
 • od 20 zł
  Bunkier Sztuki cena biletu rodzinnego: od 20 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bunkier Sztuki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij