Centrum Jana Pawła II

Muzeum Jana Pawła II i instytucja zajmująca się życiem i twórczością naszego Ojca Świętego. Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!” w Krakowie stanowi jeden z elementów rozbudowanego sanktuarium poświęconego osobie Papieża Polaka. Podstawowymi celami instytucji są szerzenie nauk JP II, promowanie jego dziedzictwa w obszarze kultury i duchowości, badania naukowe, działalność edukacyjna i niesienie pomocy potrzebującym.

W ramach Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!” działają m.in. biblioteka, instytut naukowo-kulturalny, oratorium, ośrodek wolontariatu czy centrum konferencyjne. Jednak z punktu widzenia zwiedzających Kraków turystów zapewne najciekawsze będzie Muzeum Jana Pawła II. Wśród eksponatów dominują rzeczy osobiste, dary dla głowy Kościoła Katolickiego, pamiątki z pielgrzymek po całym świecie oraz inspirowane papieskim nauczaniem dzieła sztuki. Szczególnie cennymi muzealiami wydają się tron papieski, różaniec, szaty liturgiczne czy zastawa stołowa.

Dla gorliwych wiernych co najmniej równie istotne będą kaplica krakowskiego Centrum Jana Pawła II i Kościół Relikwii, w których umieszczono kolejne przedmioty bardzo blisko związane z polskim Ojcem Świętym. W tym ampułkę z krwią papieża, umieszczoną w marmurowym ołtarzu.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do sanktuaryjnego Muzeum Jana Pawła II, funkcjonującego w ramach Centrum Jana Pawła II w Krakowie - stan na sierpień 2018:

 • 4 zł za bilet ulgowy
 • 7 zł za bilet normalny
 • 15 zł za bilet rodzinny (maks. 5 osób w modelu 2+3 ; dzieci do 16. roku życia)
 • 4 zł/os. za bilety grupowe (minimum 16 uczestników
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Instytucja powołana do życia, aby kontynuować dzieło naszego Ojca Świętego i szerzyć jego nauki. Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!” w Krakowie to część wielkiego sanktuarium poświęconego Papieżowi Polakowi. Z turystycznego punktu widzenia najciekawsze wydaje się Muzeum Jana Pawła II, z papieskimi darami, pamiątkami z pielgrzymek, rzeczami osobistymi i dziełami sztuki sakralnej.

Centrum Jana Pawła II adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Centrum Jana Pawła II, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Centrum Jana Pawła II.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Centrum Jana Pawła II. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 4 zł
  Centrum Jana Pawła II cena biletu ulgowego: 4 zł
 • 7 zł
  Centrum Jana Pawła II cena biletu normalnego: 7 zł
 • 15 zł
  Centrum Jana Pawła II cena biletu rodzinnego: 15 zł
 • Grupowy 4 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Centrum Jana Pawła II opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij