Dom Rzemiosł

Zabytkowy magazyn, sala prób i rekwizytornia Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie, w 2016 roku przekształcony w swoiste centrum kultury. Po rewitalizacji Dom Rzemiosł stał się przestrzenią dla rozmaitych warsztatów edukacyjnych, zajęć artystycznych, spotkań widzów z twórcami, oraz wszelkiego typu wystaw. Zarówno ekspozycji teatraliów, jak też multimedialnych prezentacji.

Zapewne największe zainteresowanie publiczności będą budzić stanowiska interaktywne. W Domu Rzemiosł dla gości przygotowano m.in. odgrywanie konkretnych ról w spektaklu (od nauki kwestii po właściwie wykorzystanie rekwizytów), wykonywanie obowiązków akustyka czy zadań oświetleniowca. Jeśli chodzi o zbiory quasi-muzealne, na szczególną uwagę zasługują teatralne kostiumy oraz militaria, niejednokrotnie wciąż używane w kolejnych przedstawieniach. Odwiedzając Dom Rzemiosł koniecznie trzeba też obejrzeć wystawę “Myśląca ręka”, pozwalającą niejako wejść za kulisy świątyni sztuki.

Warto jeszcze wspomnieć o samym zabytku, wzniesionym w latach 1896-1901. Projektantem budynku był Jan Rzymkowski, który połączył ze sobą elementy neogotyku ze stylem modernistycznym. Eklektyczna forma architektoniczna sprawia, że teatralny Dom Rzemiosł w Krakowie wyróżnia się także oryginalnym wyglądem zewnętrznym.

Dodaj opinię

Cena wstępu do Domu Rzemiosł w Krakowie - stan na sierpień 2018 - wynosi 5 zł.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Zaplecze Teatru Juliusza Słowackiego - niegdyś typowo magazynowe, dziś zdecydowanie bardziej artystyczno-muzealne. Eklektyczny Dom Rzemiosł w Krakowie powstał na przełomie XIX i XX w., ma status zabytku. Po rewitalizacji z 2016 urządzono tutaj szereg interaktywnych i multimedialnych wystaw, ponadto organizowane są warsztaty artystyczne i zajęcia edukacyjne.

Dom Rzemiosł adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dom Rzemiosł, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dom Rzemiosł.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Dom Rzemiosł. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Dom Rzemiosł cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dom Rzemiosł opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij