Dom Zwierzyniecki

Swego rodzaju wehikuł czasu, przenoszący turystów do pierwszych lat XX wieku. Dom Zwierzyniecki, którym zarządza Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, wiernie odtwarza wnętrza typowego w tamtych czasach mieszkania na wiejskich przedmieściach. Główną oś ekspozycji stanowią dawne przedmioty codziennego użytku, których przeznaczenie dla wielu współczesnych będzie nie lada zagadką.

Dom Zwierzyniecki w Krakowie urządzono w taki sposób, aby sprawiał wrażenie jakby wciąż toczyło się w nim życie. Taki efekt udało się osiągnąć dzięki drobnym detalom, takim jak lekko nadpalona lampa naftowa, staromodne ubrania na wieszakach czy… pewien nieporządek w kuchni, pełnej rozmaitych przedmiotów i mniej bądź bardziej przydatnych rupieci. Nie brakuje też elementów podkreślających specyficzny folklor Zwierzyńca - to stąd wyrusza Pochód Lajkonika, tutaj też narodziła się tradycja krakowskich szopek.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa stałą wystawę “Mieszkanie przedmiejskie przed stu laty” urządziło w stylowej kamienicy, wybudowanej na przełomie XIX i XX stulecia.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Domu Zwierzynieckiego, oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - stan na lipiec 2018:

 • 5 zł bilet ulgowy
 • 7 zł bilet normalny
 • 14 zł bilet rodzinny (2+2 lub 1+3)
 • 3,50-4 zł/os. bilet grupowy
 • +50 zł od grupy usługa przewodnicka
 • warsztaty i lekcje muzealne 100-340 zł od grupy

W ŚRODY WSTĘP WOLNY

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Stała wystawa “Mieszkanie przedmiejskie przed stu laty”, urządzona przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w kamienicy z przełomu XIX i XX wieku. Dom Zwierzyniecki to specyficzny skansen, w trakcie zwiedzania można się poczuć jak w gościach. Poza pieczołowicie zrekonstruowanymi wnętrzami i przedmiotami codziennego użytku, są też rzeczy podkreślające lokalny folklor.

Dom Zwierzyniecki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dom Zwierzyniecki, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dom Zwierzyniecki.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Dom Zwierzyniecki. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 5 zł
  Dom Zwierzyniecki cena biletu ulgowego: 5 zł
 • 7 zł
  Dom Zwierzyniecki cena biletu normalnego: 7 zł
 • 14 zł
  Dom Zwierzyniecki cena biletu rodzinnego: 14 zł
 • Grupowy 3.5-4 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dom Zwierzyniecki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij