Dworek Jana Matejki

Trasa nowohucka wiedzie obok wyjątków w architektonicznym wizerunku Nowej Huty czyli XIX-wiecznego Dworku Jana Matejki. Rezydencja malarze zajęła miejsce dawnej siedziby Hugona Kołłątaja we włączonej potem do Krakowa wsi Krzesławice.

W 1876 r. dom ten został zakupiony przez Matejkę, który powiększył go o swoją letnią pracownię i ganek. W obiekcie urządzony jest salon malarza i pokój Kołłątaja.

Dodaj opinię

Elegancka wiejska posiadłość, z przełomu XVIII i XIX wieku, oryginalnie należąca do Hugona Kołłątaja. W ręce wybitnego malarza trafiła w 1876 r., a Matejko przebudował ją pod swoje potrzeby. Dziś w odnowionym, zabytkowym dworku mieści się muzeum kierowane przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych. Eksponowane są w nim pamiątki po obu wybitnych mieszkańcach.

Dworek Jana Matejki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dworek Jana Matejki , zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dworek Jana Matejki .
Ceny biletów / cennik wejść do Dworek Jana Matejki . Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Dworek Jana Matejki cena biletu ulgowego: 5 zł
  • 10 zł
    Dworek Jana Matejki cena biletu normalnego: 10 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dworek Jana Matejki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij