Festiwal Sacrum Profanum

Festiwal Sacrum Profanum (wrzesień) choć odbywa się dopiero od 2004 r., jest jednym z najważniejszych w naszym kraju festiwali muzycznych. Jego formuła opiera się na prezentacji arcydzieł muzyki instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej w odniesieniu do zasadniczej roli przenikających się w muzyce XX w. motywów sacrum i profanum, a także do kryterium geograficznego nadającego kierunek kolejnym edycjom festiwalu.

Ważnym aspektem festiwalu jest prezentacja kompletnych grup utworów w twórczości poszczególnych kompozytorów. I tak, w edycji amerykańskiej, która odbyła się w 2007 r. wybitni artyści z całego świata zaprezentowali m.in. utwory George’a Gershwina, Leonarda Bernsteina, Milesa Davisa.

Co ciekawe, koncerty odbywają się m.in. w obiektach poprzemysłowych Nowej Huty oraz w dawnej Fabryce Schindlera. Wśród gwiazd, jakie wystąpiły na festiwalu znajdują się m.in.: Kurt Weill, Karlheinz Stockhausen, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko. W 2009 r. wystąpią m.in. Chris Cunningham i Aphex Twin.

Dodaj opinię
Festiwal Sacrum Profanum adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Sacrum Profanum, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Sacrum Profanum.
Ceny biletów / cennik wejść do Festiwal Sacrum Profanum. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 30-80 zł
    Festiwal Sacrum Profanum cena biletu ulgowego: 30-80 zł
  • 50-100 zł
    Festiwal Sacrum Profanum cena biletu normalnego: 50-100 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Sacrum Profanum opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij