Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora

“Aneks” do Ośrodka Dokumentacji Sztuki Kantora - takich słów używają sami gospodarze specyficznej instytucji, jaką niewątpliwie jest Cricoteka w Krakowie. Natomiast w klasycznych kategoriach muzealnych Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora byłaby po prostu filią, oddziałem poza główną siedzibą. Bez względu na kwestie semantyczno-formalne, turyści zainteresowani sztuką współczesną powinni się tutaj wybrać.

Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora znajduje się w jednym z mieszkań w niepozornej kamienicy niedaleko krakowskiego Rynku Głównego. Właśnie tutaj ostatnie lata życia (1987-1990) spędził jeden z największych polskich artystów XX wieku - rzeźbiarz, malarz, scenograf, awangardowy twórca teatralny, krótko rzecz ujmując: człowiek wielu talentów i niezwykłej wrażliwości. Wystrój wnętrz oraz warsztat artystyczny sporo mówią o nietuzinkowej osobowości. W Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora zachowało się pełne (acz skromne) wyposażenie, pewne pamiątki osobiste oraz kilka prac, głównie rysunków. Ponadto organizowane są tutaj wystawy czasowe - poświęcone zarówno Kantorowi i jego twórczości, jak też innych artystów.

Decyzją kierownictwa Cricoteki, wstęp do Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora w Krakowie pozostaje wolny od opłat.

Dodaj opinię

Filia niezwykłej Cricoteki w zwyczajnej kamienicy na Starym Mieście w Krakowie. Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora mieści się w dawnym mieszkaniu wielkiego twórcy, gdzie rzecz jasna funkcjonował też warsztat artystyczny. Wystrój wnętrz, sprzęty czy zachowane prace pozwalają bliżej poznać nietuzinkową osobowość. Poza tym odbywają się tutaj czasowe wystawy rozmaitych dzieł sztuki.

Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 0 zł
    Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora cena biletu normalnego: 0 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij