Izba Regionalna Muzeum Niepołomickiego

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niewielki quasi-skansen, znajdujący się tuż obok miejscowego Zamku Królewskiego. Izba Regionalna w Niepołomicach w prosty i przystępny sposób pokazuje, jak niegdyś wyglądało codzienne życie. Choć od pierwszej połowy XX wieku nie minęło wcale aż tak dużo czasu, to dzięki zbiorom Muzeum Niepołomickiego doskonale widać skalę postępu, jaki dokonał się od przełomu XIX i XX stulecia do czasów nam współczesnych.

W kameralnej Izbie Regionalnej na zwiedzających czekają przede wszystkim szeroko pojmowane sprzęty i przedmioty codziennego użytku. Od zastawy stołowej i antycznych już mebli, przez drobne rzeczy osobiste czy pamiątki o pewnej wartości historycznej, aż po narzędzia rzemieślnicze oraz artykuły tradycyjnego gospodarstwa domowego - w tym piec chlebowy, miary zboża, żarna do mielenia etc. Ewentualne wątpliwości co do przeznaczenia poszczególnych eksponatów w Muzeum Niepołomickim z pewnością rozwieją wyjaśnienia przewodników.

Niepołomicka Izba Regionalna pozwala również wziąć aktywny udział w pokazie pieczenia rogalików. Jest też możliwość zorganizowania biesiady przy ognisku. Poza tym zwiedzanie Izby Regionalnej z przewodnikiem Muzeum Niepołomickiego można połączyć z krajoznawczą wycieczką do Kopca Grunwaldzkiego w Niepołomicach.

Cennik

Ceny wejściówek do Izby Regionalnej Muzeum Niepołomickiego - Zamku Królewskiego w Niepołomicach ; stan na sierpień 2018:

  • 2 zł za bilet wstępu
  • 70 zł za oprowadzanie grupy przez przewodnika
Mini przewodnik

Kameralny mini-skansen w sąsiedztwie Zamku Królewskiego. Izba Regionalna z Niepołomic prezentuje ciekawskim turystom wyposażenie tradycyjnego gospodarstwa z pierwszej połowy XX w. Mowa zarówno o sprzętach codziennego użytku i narzędziach pracy, jak też wystroju wnętrz czy pamiątkach historycznych. Ponadto Muzeum Niepołomickie organizuje tutaj pokazy wypieku rogalików.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja