Klub Żeglarski Horn

Przystań portowa na Zalewie Bagry, z całkiem rozbudowaną infrastrukturą i zapleczem technicznym. Klub Żeglarski Horn działa przy bodaj największym zamkniętym akwenie w Krakowie. Sztuczny zbiornik po dawnej żwirowni ma ok. 34 hektarów powierzchni, maksymalna głębokość wynosi 10 metrów. Słynny Zakrzówek może i jest piękniejszy, ale zamknięty dla żeglarzy i pływaków.

Tym samym wybór miejsca na relaks nad wodą w Krakowie staje się banalnie prosty. Zwłaszcza, że od 2005 roku Klub Żeglarski Horn (oczywiście przy wsparciu władz miasta i innych organizacji) przemienił skromny ośrodek w centrum rekreacji i wypoczynku z prawdziwego zdarzenia. Szkółki żeglarskie, pomosty na przystani czy wypożyczalnia sprzętu pływającego - jachty żaglowe kilku klas, motorówki, kajaki i inne łodzie wiosłowe, deski windsurfingowe czy rowery wodne - to tylko część z dostępnych atrakcji. Piaszczyste plaże, dwa strzeżone kąpieliska, pole do gry w petankę (bule), siłownia terenowa, szlaki pieszo-biegowe czy rowerowe wokół zalewu, sucha sauna… Wreszcie też ogródek letni z barem, wiata grillowa i Tawerna HORN - wystrojona w marynistyczne motywy, pozwalająca na zorganizowanie wszelkiego typu imprez okolicznościowych, firmowych, szkoleń oraz konferencji, do tego posiadająca 50 miejsc noclegowych.

Jeśli chodzi o stricte sportową działalność i misję Klubu Żeglarskiego Horn Kraków, to główne cele organizacji koncentrują się na popularyzacji żeglarstwa jako formy spędzania wolnego czasu przez dzieci, dorosłych i seniorów. A także przeprowadzanie treningów, zawodów i regat różnego szczebla oraz szkoleń i egzaminów. Warto dodać, że zajęcia w sekcji sportowej trwają przez okrągły rok - nie tylko na wodzie, ale też w sali gimnastycznej, na ściance wspinaczkowej, a nawet na łyżwach i nartach biegowych. W końcu im wyższa będzie ogólna sprawność fizyczna, tym lepiej dla pewności żeglowania i samego zdrowia.

Dodaj opinię

Cennik wypożyczalni Klubu Żeglarskiego Horn w Krakowie - stan na wrzesień 2018:

  • 40 zł/h za jachty kabinowe, Omega oraz Zefir (niezbędny patent min. żeglarz jachtowy)
  • 90 zł/h za jachty kabinowe, Omega oraz Zefir ze sternikiem/instruktorem
  • 20 zł/h za kajaki, łodzie wiosłowe i rowery wodne
  • 35 zł/h za deski windsurfingowe

Łódki typu Optimist TYLKO I WYŁĄCZNIE po wcześniejszej rezerwacji

10 % zniżki dla opłacających składki członków klubu

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Centrum tradycyjnych sportów wodnych na Zalewie Bagry. Klub Żeglarski Horn z Krakowa prowadzi zarówno sportowe treningi, szkolenia i egzaminy, jak też działalność rekreacyjno-wypoczynkową. Do dyspozycji miłośników żeglarstwa są nowoczesna przystań, wypożyczalnia z wieloma typami sprzętu pływającego, siłownia terenowa, plaże, kąpieliska, utrzymana w marynistycznych klimatach tawerna i wiele innych atrakcji.

Klub Żeglarski Horn adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Klub Żeglarski Horn, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Klub Żeglarski Horn.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Klub Żeglarski Horn opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij