Kopiec Krakusa

Ładny widok na Kraków rozciąga się także z Kopca Krakusa (Kraka), mimo że jego wysokość wynosi zaledwie 16 metrów. Znajduje się na Krzemionkach, między ul. Powstańców Śląskich i ul. Wielicką. Wzniesiono go prawdopodobnie w VII w. Według podań, na jego szczycie miał być pochowany legendarny założyciel Krakowa - Krak.

Niektórzy twierdzą, że w sensie astronomicznym, kopiec powiązany jest z wybudowanym w tym samym czasie Kopcem Wandy znajdującym się w pobliżu Huty im. Sendzimira. Azymut łączący oba kopce jest zgodny z azymutem wschodu słońca w dniu 1 maja. Wedle tej teorii kopce zostały wzniesione przez Celtów, w których kalendarzu, data 1. maja jest niezwykle ważna.

Dodaj opinię

Legendarne miejsce pochówku założyciela dawnej stolicy Polski - Kraka. Znaczna część archeologów szacuje, że mierzący dziś ok. 16 metrów wysokości kurhan usypano między VII a X stuleciem. Teorii dotyczących rzeczywistych powodów usypania kopca na dzisiejszych Krzemionkach jest całe mnóstwo. Bez względu na wszystko, stanowi on doskonały punkt widokowy.

Kopiec Krakusa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kopiec Krakusa, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kopiec Krakusa.
  • Ulica
    Wielicka
    Kopiec Krakusa mieści się przy ulicy Wielicka w Krakowie
  • 30-962 Kraków
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kopiec Krakusa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij