Kopiec Piłsudskiego

Wyznaczone w Lesie Wolskim szlaki prowadzą także na znajdujący się na wzgórzu Słowiniec (358 m n.p.m.) Kopiec Piłsudskiego, najmłodszy z krakowskich kopców, zbudowany w latach 1934-37 i zarazem największy - sięgający 35 m wysokości, o średnicy podstawy wynoszącej 111 m.

Kopiec Piłsudskiego w Krakowie, zwany także Kopcem Niepodległości powstał dzięki Związkowi Legionistów Polskich aby upamiętnić walkę narodu o niepodległość.

Dodaj opinię

Wysoki na 35 metrów kurhan, usypany z inicjatywy Związku Legionistów Polskich w latach 1934-37. Kopiec Piłsudskiego to nie tyle wyraz czci dla marszałka i naczelnika państwa, co sposób na upamiętnienie dziesięcioleci walk o niepodległość Polski i ich bohaterów. Ziemia na “Mogile Mogił” pochodziła oryginalnie ze szlaku bojowego “polskich” oddziałów w I WŚ.

Kopiec Piłsudskiego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kopiec Piłsudskiego, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kopiec Piłsudskiego.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kopiec Piłsudskiego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij