Kościół Bożego Ciała

Spacerując po Kazimierzu, warto zajrzeć do piętrzących się tam kościołów. Jednym z nich jest kościół Bożego Ciała, który powstał w latach 1385-1405 jako gotycka bazylika trójnawowa, bez transeptu.

Stojącą przy nim wieżę zbudowano w XVI w. W świątyni pochowany jest znany, kazimierski kapłan i kaznodzieja bł. Stanisław Kazimierczyk.

Do kościoła przylega klasztor Kanoników Regularnych Laterańskich.

Dodaj opinię

Trójnawowa bazylika w stylu gotyckim, wznoszona z cegieł i kamienia w latach 1385-1405 w Kazimierzu. Charakterystyczna strzelista wieża zabytkowego przybytku jest nieco młodsza, gdyż pochodzi z XVI w. Wyposażenie kościoła Bożego Ciała w zdecydowanej większości pochodzi z epoki baroku. Cennymi skarbami są m.in. ołtarze, obrazy czy ambona w kształcie żaglowca.

Kościół Bożego Ciała adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Bożego Ciała, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Bożego Ciała.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Bożego Ciała opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij