Kościoł Św. Jana Chrzciciela

Innym wyjątkiem w architektonicznym wizerunku Nowej Huty, jest budowla drewnianego kościoła św. Jana Chrzciciela i Matki Bożej Szkaplerznej, powstałego w XVII w. i znajdująca się nieopodal Dworku Jana Matejki.

Kościół przeniesiono tu z Jawornika koło Myślenic.

Dodaj opinię

Urocza drewniana świątynia, po kawałku przenoszona z Jawornika (k. Myślenic) do Krakowa-Krzesławic od 1984 do 1997 roku. Kościół pochodzi z lat 1633-48, to konstrukcja zrębowa utrzymana w barokowym stylu. Po konserwacji zabytku i niezbędnych pracach remontowych wyróżniają się oryginalne polichromie, ambona i 3 ołtarze: 2 boczne oraz główny.

Kościoł Św. Jana Chrzciciela adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościoł Św. Jana Chrzciciela, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościoł Św. Jana Chrzciciela.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Kościoł Św. Jana Chrzciciela - telefon: +48126810353
 • E-mail
  krakow-pleszow@neostrada.pl
  Adres email Kościoł Św. Jana Chrzciciela: krakow-pleszow@neostrada.pl
 • Ulica
  Wańkowicza 19
  Kościoł Św. Jana Chrzciciela mieści się przy ulicy Wańkowicza 19 w Krakowie
 • 31-752 Kraków
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościoł Św. Jana Chrzciciela opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij