Krakowski Tramwaj Wodny

Operator żeglugi pasażerskiej po Wiśle, z interesującą ofertą wycieczek i rejsów po Krakowie. Naturalnie Krakowski Tramwaj Wodny to jedna z wielu dostępnych opcji na tego rodzaju krajoznawczą eskapadę. Zażarta konkurencja w tym akurat sektorze turystyki sprawia, że poszczególni przewoźnicy rywalizują ze sobą na dwa podstawowe sposoby: flotę jednostek pływających oraz bogactwo atrakcji na poszczególnych trasach.

Jeśli chodzi o ofertę Krakowskiego Tramwaju Wodnego, to wczasowicze zwiedzający Kraków mogą wsiąść albo na typowy statek pasażerski, albo do jednej z łodzi wyglądających jak skrzyżowanie weneckiej gondoli z flisacką barką. Statek może zabrać do 90 osób jednocześnie, natomiast łodzie - wyposażone w stylowy baldachim - dokładnie tuzin.

Krakowskie Tramwaje Wodne pływają regularnie od weekendu majowego do ostatnich dni września - rzecz pod warunkiem, że stan Wisły nie wymusza zamknięcia szlaków wodnych. Zwykłe kursy realizowane są na pięciu trasach, obejmujących łącznie 13 przystanków. M.in. na Kazimierzu, Bielanach, pod Wawelem, klasztorem norbertanek czy w pobliżu benedyktyńskiego opactwa tynieckiego. Poza tym większe i mniejsze grupy zorganizowane mają możliwość wynajęcia statku/łodzi oraz uzgodnienia własnej, unikalnej trasy wycieczki po Krakowie.

Dodaj opinię

Ceny biletów na rejsy Krakowskim Tramwajem Wodnym - stan na wrzesień 2018:

 • na warianty obejmujące Kazimierz - Wawel - Salwator:
  • bilety normalne 12 zł
  • bilety ulgowe 10 zł
 • na warianty obejmujące Dąbie - Tyniec:
  • bilety normalne 35 zł
  • bilety ulgowe 30 zł
 • na rejs widokowy w samym Tyńcu:
  • bilety normalne 25 zł
  • bilety ulgowe 20 zł

+ 10 zł za przewóz roweru

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Propozycja w sam raz dla tych, którzy chcą zobaczyć piękne zabytki Krakowa i jednocześnie dać nieco odpocząć zmęczonym długimi spacerami nogom. Oczywiście rejsy Krakowskim Tramwajem Wodnym ograniczają program wycieczki do budowli w pobliżu Wisły, ale za to podróż będzie atrakcją samą w sobie. Do wyboru jest 5 podstawowych tras i 2 typy jednostek: statek pasażerski oraz łodzie gondolowe.

Krakowski Tramwaj Wodny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Krakowski Tramwaj Wodny, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Krakowski Tramwaj Wodny.
Ceny biletów / cennik wejść do Krakowski Tramwaj Wodny. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 10-30 zł
  Krakowski Tramwaj Wodny cena biletu ulgowego: 10-30 zł
 • 12-35 zł
  Krakowski Tramwaj Wodny cena biletu normalnego: 12-35 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Krakowski Tramwaj Wodny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij