Las Wolski

Wyśmienitym miejscem wypoczynku i rekreacji w Krakowie jest Las Wolski, usytuowany na zachód od centrum miasta, na wzgórzach, między ul. Księcia Józefa na południu, a ul. Królowej Jadwigi i ul. Chełmską na północy. Stanowi on część Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Zajmuje obszar 422 ha, który porastają głównie dęby, buki i brzozy.

Wiosną, w jego poszyciu pojawia się wiele gatunków chronionych m.in. konwalia majowa, wawrzynek wilczełyko, kopytnik pospolity. Przy odrobinie szczęścia można wypatrzyć w lesie sarny, zające, wiewiórki, borsuki. Słonia, wielbłąda i lemura też można zobaczyć, nie będąc wcale wprawnym obserwatorem. W Lesie Wolskim znajduje się bowiem Ogród Zoologiczny, w którym żyją najróżniejsze, egzotyczne dla naszej szerokości geograficznej zwierzaki (260 gatunków).

Dodaj opinię

Zakątek z zapewne najczystszym powietrzem w całym Krakowie. Piękny Las Wolski zajmuje 422 hektary powierzchni. Zróżnicowaną szatę roślinną tworzą m.in. buki, dęby, kopytniki pospolite, konwalie majowe czy wawrzynki wilczełyka. Las jest też enklawą dla dzikich saren, wiewiórek, borsuków czy zajęcy. W obrębie królestwa zieleni działa krakowski ogród zoologiczny.

Las Wolski adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Las Wolski , zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Las Wolski .
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Las Wolski opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij