Międzynarodowe Centrum Kultury

Narodowa instytucja, powołana do życia tuż po przemianach ustrojowych w Polsce, w maju 1991 roku. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie ma szereg rozmaitych zadań statutowych, z pogranicza polityki, współpracy zagranicznej, dziedzictwa kulturowego i historii sztuki. Działalność wystawienniczą, edukacyjną, badawczą i wydawniczą wspiera Fundacja MCK. Organizacja bierze aktywny udział w wielu rozmaitych projektach, konferencjach etc.

Jeśli chodzi o walory turystyczne dla zwiedzających Kraków, niewątpliwie najistotniejsza będzie Galeria Międzynarodowego Centrum Kultury. Przestrzeń dla wszelkiego rodzaju ekspozycji, przybliżających zwiedzającym najróżniejsze zjawiska: twórczość poszczególnych artystów, historię miast, regionów i krajów, filozofię, narodowo-etniczne stereotypy, kolejne trendy i przemiany w światowej sztuce czy architekturze… Zazwyczaj w ciągu roku organizuje się od 3 do 10 wystaw - krakowskie Międzynarodowe Centrum Kultury nie ma żadnej ekspozycji stałej. Co jest jak najbardziej zrozumiałe, biorąc pod uwagę charakter działalności instytucji.

Nie zaszkodzi jeszcze napomknąć o reprezentacyjnej siedzibie organizacji na Rynku Głównym. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie mieści się w zabytkowej kamienicy “Pod Kruki” (tudzież “Pod Krukami”). Elegancki budynek powstał w XIX wieku, po połączeniu i przebudowie dwóch średniowiecznych kamieniczek - prawdopodobnie wzniesionych w drugiej połowie XIII stulecia.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie - stan na sierpień 2018:

 • bilety ulgowe po 7 zł
 • bilety normalne po 12 zł
 • bilety rodzinne po 20 zł

WE WTORKI I ŚRODY, W GODZINACH 11:00-12:00 BILETY ZA ZŁOTÓWKĘ

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Instytucja założona w 1991 roku, o bardzo rozbudowanym zakresie zadań statutowych. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie prowadzi szeroko zakrojoną działalność badawczą, edukacyjną, wystawienniczą i wydawniczą. Ogromną rolę odgrywa galeria sztuki zabytkowa w kamienicy “Pod Krukami”, gdzie organizowane są wystawy czasowe na tematy filozoficzne, artystyczne, kulturowe czy historyczne.

Międzynarodowe Centrum Kultury adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Międzynarodowe Centrum Kultury, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Międzynarodowe Centrum Kultury.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Międzynarodowe Centrum Kultury. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 7 zł
  Międzynarodowe Centrum Kultury cena biletu ulgowego: 7 zł
 • 12 zł
  Międzynarodowe Centrum Kultury cena biletu normalnego: 12 zł
 • 20 zł
  Międzynarodowe Centrum Kultury cena biletu rodzinnego: 20 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Międzynarodowe Centrum Kultury opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij