Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły

Instytucja kolekcjonująca i wystawiająca pamiątki związane z papieżem Janem Pawłem II oraz rozmaite dzieła sztuki sakralnej. Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły kontynuuje tradycje placówki założonej w 1906 roku przez kard. Jana Puzynę. Przez pierwsze kilkadziesiąt lat funkcjonowania muzeum w zasadzie tylko gromadziło zbiory - eksponaty pozostawały na Wawelu, niedostępne dla postronnych widzów.

Praktykujący kult świętego Polaka-papieża zapewne najbardziej zainteresują się przedmiotami osobistymi Wojtyły. Można tutaj obejrzeć chociażby narty, zastawę stołową czy wyposażenie gabinetu. Jednak naprawdę wartościowe precjoza krakowskiego Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły kryją się w salach poświęconych sztuce sakralnej. Wiekowe szaty i naczynia liturgiczne, figury, rzeźby i malowidła - a wśród nich bodaj najstarszy polski obraz: XIII-wieczne “Święte z Dębna”. Poza tym cyklicznie organizowane są tutaj wystawy sztuki współczesnej.

Od 1994 r. Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły mieści się w dwóch zabytkowych, wybudowanych jeszcze w drugiej połowie XIV wieku kamienicach - po sąsiedzku z Pałacem Biskupa Erazma Ciołka. Obie budowle w XVI stuleciu gruntownie przerobiono i dziś prezentują styl renesansowy. Pierwsza z nich to Dom św. Stanisława, według tradycji wzniesiony w miejscu, gdzie w XI w. mieszkał biskup krakowski i męczennik. Druga kamienica to Dom Dziekański, przez wieki służący jako rezydencja miejscowych biskupów.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie - stan na sierpień 2018:

 • bilet ulgowy po 3 zł
 • bilet normalny po 5 zł
 • bilet rodzinny (maks. 2+2) po 12 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Instytucja kontynuująca tradycje placówki założonej przez kard. Jana Puzynę w 1906 r. Krakowskie Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły mieści się w dwóch zabytkowych kamienicach, stałe ekspozycje opierają się na tyluż filarach. Pierwszy to wiekowe dzieła sztuki sakralnej - w tym najstarsze polskie malowidło - drugim są pamiątki po papieżu - Polaku.

Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 3 zł
  Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły cena biletu ulgowego: 3 zł
 • 5 zł
  Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły cena biletu normalnego: 5 zł
 • 12 zł
  Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły cena biletu rodzinnego: 12 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij