Muzeum Armii Krajowej

Pełna nazwa tej nowoczesnej placówki to Muzeum Armii Krajowej imienia generała Emila Fieldorfa “Nila” w Krakowie. Powołano je do życia w 2000 roku, otwarcie obecnej ekspozycji stałej nastąpiło 12 lat później. Nadrzędnym celem instytucji utworzonej przez władze gminne i wojewódzkie jest upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, przedstawienie pełnego przekroju jego działalności, duchowej genezy i patriotycznego dziedzictwa.

Muzeum Armii Krajowej swoją stałą siedzibę znalazło w zrewitalizowanym schronie dowództwa Twierdzy Kraków - zespołu potężnych fortyfikacji wznoszonych w połowie XIX stulecia. Na bazie ok. 16 000 różnego rodzaju eksponatów - osobistych pamiątek przekazanych w darze przez żołnierzy AK i ich rodziny, uzbrojenia i innego wyposażenia z czasów II Wojny Światowej, materiałów dokumentalnych etc. - powstała fascynująca wystawa. Prawdziwy “must-see” dla wszystkich miłośników historii… a dzięki zastosowaniu zaawansowanych środków multimedialnych Muzeum Armii Krajowej imienia generała Emila Fieldorfa “Nila” w Krakowie zaciekawi również odbiorców o zupełnie innych zainteresowaniach.

Całość podzielono na kilka sekcji tematycznych. Od realiów codziennego życia w okupowanym przez nazistów - a następnie sowietów - kraju, przez przebieg kolejnych operacji militarnych, aż po kulisy funkcjonowania i dowodzenia Polskim Państwem Podziemnym. Ponadto Muzeum Armii Krajowej w Krakowie prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne i kulturalne, organizuje też (na miejscu oraz w innych zakątkach kraju) ekspozycje czasowe.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Muzeum Armii Krajowej imienia generała Emila Fieldorfa “Nila” w Krakowie - stan na sierpień 2018:

 • bilet specjalny za 1 zł
 • bilet ulgowy (m.in. seniorzy, uczniowie i studenci) za 7 zł
 • bilet rodzinny (2+2 lub 1+3) za 30 zł
 • zwiedzanie z przewodnikiem za 100-150 zł
 • lekcja muzealna (dla maks. 30 osób) za 100 zł + bilety wstępu 4 zł/os.
 • warsztaty edukacyjne za 9 zł/os. - grupy przynajmniej 15-osobowe

W NIEDZIELE DO KRAKOWSKIEGO MUZEUM AK WSTĘP WOLNY

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Krakowski odpowiednik słynnego Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa “Nila” posiada ok. 16 tys. historycznych eksponatów, które w połączeniu z nowoczesnymi instalacjami multimedialnymi prezentują niezwykłe dzieje Polskiego Państwa Podziemnego i jego sił zbrojnych. Ponadto placówka prowadzi szereg działań edukacyjnych.

Muzeum Armii Krajowej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Armii Krajowej, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Armii Krajowej.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Armii Krajowej. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 1-7 zł
  Muzeum Armii Krajowej cena biletu ulgowego: 1-7 zł
 • 13 zł
  Muzeum Armii Krajowej cena biletu normalnego: 13 zł
 • 30 zł
  Muzeum Armii Krajowej cena biletu rodzinnego: 30 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Armii Krajowej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij