Muzeum Czynu Zbrojnego

Nowohucka placówka założona przez Małopolską Fundację Dom Kobatanta Rzeczypospolitej Polskiej - Muzeum Czynu Zbrojnego. Pierwszą wystawę historyczno-patriotyczną zorganizowano w 1963 roku. Znakiem firmowym instytucji jest stojący przed głównym wejściem radziecki czołg ciężki IS-2 z czasów II Wojny Światowej - naznaczony 6-cioma zwycięstwami szlak bojowy pojazdu obejmuje m.in. Pragę, Zgorzelec i Berlin.

Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie ma na stanie zdecydowanie więcej intrygujących eksponatów i pamiątek. Każdy przedmiot ma własną, unikalną i niejednokrotnie poruszającą historię. Zdecydowana większość zbiorów pochodzi z prywatnych darowizn, przeważają elementy uzbrojenia i umundurowania, medale i odznaki, materiały dokumentalno-archiwalne, a także sztandary formacji wojskowych bądź partyzanckich oraz organizacji kombatanckich. Muzealia prezentują m.in. obie wojny światowe, powstania śląskie i wielkopolskie czy wojnę polsko-bolszewicką.

Warto dodać, że Małopolska Fundacja Dom Kombatanta Rzeczypospolitej Polskiej - Muzeum Czynu Zbrojnego z krakowskiej Nowej Huty zajmuje się zarówno działaniami edukacyjnymi i upowszechnianiem wiedzy o historii kraju, jak też niesieniem pomocy żyjącym weteranom wojennym.

Dodaj opinię

WSTĘP DO MUZEUM CZYNU ZBROJNEGO W KRAKOWIE JEST WOLNY - stan na sierpień 2018.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Historyczna ekspozycja fundacji, która poza działalnością edukacyjną niesie też pomoc zasłużonym kombatantom. Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowskiej Nowej Hucie ma w swoich zbiorach cenne eksponaty z obu wojen światowych, powstań śląskich i wielkopolskich oraz wojny polsko-bolszewickiej. Można tu zobaczyć m.in. broń, mundury, sztandary i odznaki polskich formacji.

Muzeum Czynu Zbrojnego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Czynu Zbrojnego, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Czynu Zbrojnego.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Czynu Zbrojnego. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 0 zł
    Muzeum Czynu Zbrojnego cena biletu normalnego: 0 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Czynu Zbrojnego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij