Muzeum Geologiczne PAN

Sąsiadująca, a nawet współdzieląca z Muzeum Archeologicznym część zabytkowego kompleksu poklasztornego placówka dydaktyczno-wystawiennicza. Muzeum Geologiczne stanowi część Ośrodka Badawczego Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Z założenia liczne zbiory mają służyć przede wszystkim naukowcom i studentom, wszelako część z nich wykorzystano do przygotowania popularno-naukowej ekspozycji.

Główna wystawa w Muzeum Geologicznym PAN skupia się na budowie - tektonice, rzeźbie terenu itd. - obszarów wokół Krakowa. Całość podzielono na 3 części:

 • stratygraficzno-litologiczną - skały, osady, minerały i pokrewne kwestie. Na wyjątkową uwagę zasługuje szczegółowa mapa geologiczna, wykonana w skali 1:50000.
 • paleontologiczną - kolekcja starych, bardzo starych i przedpotopowych (w sensie biblijnym) skamielin. Zarówno prehistorycznych roślin, jak też dawno wymarłych zwierząt.
 • badawczo-historyczną - sylwetki geologów, przykłady wykorzystywanych niegdyś narzędzi oraz zestaw rozmaitych map. A na dodatek prezentacje zjawisk krasowych i struktur tektonicznych.

Rzecz jasna wszystkie gabloty i eksponaty zawierają mniej lub bardziej rozbudowane opisy, z zestawem przyrodniczych ciekawostek. Poza tym krakowskie Muzeum Geologiczne Polskiej Akademii Nauk organizuje ekspozycje czasowe, tematyczne pokazy czy edukacyjne warsztaty - również dla nauczycieli.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Muzeum Geologicznego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie - stan na sierpień 2018:

 • bilet normalny po 4 zł
 • bilet ulgowy po 3 zł

W OSTATNIE SOBOTY MIESIĄCA WSTĘP WOLNY

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Placówka łącząca cele badawcze z popularyzacją nauki i wartościami edukacyjnymi. Muzeum Geologiczne Polskiej Akademii Nauk w Krakowie koncentruje się na tektonice i rzeźbie terenu wokół miasta (żeby wspomnieć tylko o szczegółowych mapach), ale są tutaj także inne eksponaty: od rozmaitych skał i minerałów, aż po skamieliny prehistorycznych roślin i zwierząt.

Muzeum Geologiczne PAN adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Geologiczne PAN, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Geologiczne PAN.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Geologiczne PAN. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 3 zł
  Muzeum Geologiczne PAN cena biletu ulgowego: 3 zł
 • 4 zł
  Muzeum Geologiczne PAN cena biletu normalnego: 4 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Geologiczne PAN opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij