Muzeum Podgórza

Stała wystawa “Miasto pod kopcem Kraka” i cyklicznie zmieniane przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa ekspozycje czasowe. Muzeum Podgórza to placówka o wybitnie lokalnym charakterze, w której powstanie mocno zaangażowały się miejscowe instytucje kultury oraz mieszkańcy dzielnicy. Dzięki temu swoje miejsce znalazły tutaj zarówno nowoczesne instalacje multimedialne, jak też bardzo osobiste pamiątki i relacje świadków historycznych wydarzeń.

Muzeum Podgórza w Krakowie prezentuje dzieje dzielnicy - przez wieki samodzielnego miasta - w sposób niezwykle kompleksowy. Od czasów najstarszych, zahaczających wręcz o regionalne podania i legendy, aż po najnowszą współczesność. Zwiedzający poznają zarówno kolejne wydarzenia, jak też sylwetki ważnych i/lub zasłużonych osobistości. Całość mieści się w 4 salach tematycznych:

 1. Między Wisłą a górą św. Benedykta
 2. Królewskie Wolne Miasto Podgórze
 3. Ku wolności
 4. Czas Podgórza

Warto dodać, że w krakowskim Muzeum Podgórza na najmłodszych czeka szereg zagadek i zabaw interaktywnych. Ponadto cała ekspozycja jest przyjazna osobom niepełnosprawnym, również z zaburzeniami wzroku i słuchu.

Siedzibą tego oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa jest zabytek z drugiej połowy XVIII wieku. Odrestaurowany dla celów muzealnych pełnił wcześniej najróżniejsze funkcje. Początkowo działał tutaj zajazd “Pod świętym Benedyktem”, później m.in. kupiecki kantor Józefa Hallera, wojskowy szpital czy koszary.

Dodaj opinię

Ceny biletów do Muzeum Podgórza, oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - stan na lipiec 2018:

 • 12 zł bilet normalny
 • 9 zł bilet ulgowy
 • 24 zł bilet rodzinny (2+2 i/lub 1+3)
 • 5-6 zł/os. bilet grupowy

WE WTORKI WSTĘP NA WYSTAWĘ STAŁĄ BEZ OPŁAT

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Wystawa “Miasto pod kopcem Kraka” traktująca o historii dzielnicy (niegdyś samodzielnym mieście) na prawym brzegu Wisły. Od legend i zamierzchłej przeszłości po czasy współczesne. Muzeum Podgórza mieści się w zabytkowym budynku z II poł. XVIII w., stała ekspozycja składa się z 4 sal tematycznych. Ponadto Muzeum Historyczne Miasta Krakowa urządza wystawy czasowe.

Muzeum Podgórza adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Podgórza, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Podgórza.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Podgórza. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 9 zł
  Muzeum Podgórza cena biletu ulgowego: 9 zł
 • 12 zł
  Muzeum Podgórza cena biletu normalnego: 12 zł
 • 24 zł
  Muzeum Podgórza cena biletu rodzinnego: 24 zł
 • Grupowy 5-6 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Podgórza opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij