Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN

A ściślej rzecz ujmując Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, którego początki sięgają drugiej połowy XIX wieku. Otóż około 1865 roku Towarzystwo Naukowe Krakowskie - wkrótce przemianowane na Akademię Umiejętności - rozpoczęło systematyczne gromadzenie zoologicznych zbiorów. Od tego czasu kolekcja rozrosła się do niebagatelnej liczby ponad 2 000 000 okazów.

Krakowskie Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN pokazuje, że “martwa natura” może być co najmniej równie frapująca, co oglądanie żywych zwierząt. Tutaj amatorzy obcowania z naturą i biologicznych ciekawostek mogą spodziewać się obu tych rodzajów doznań. Generalnie ekspozycja stała koncentruje się na okazach spreparowanych i skamielinach. Natomiast organizowane z wielką regularnością wystawy czasowe pozwalają zobaczyć z bliska - a czasami nawet dotknąć - niewielkie ssaki, gady, płazy, owady…

Chlubą Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN w Krakowie są czaszka mamuta - o wieku szacowanym na ok. 14 tys. lat, odnaleziona w Bziance pod Rzeszowem - oraz zachowana w nad wyraz dobrym samica nosorożca włochatego. Jako że potężne zwierzę zginęło jakieś 30 000 lat temu, większa część okazu to wierna rekonstrukcja. Ale skóra, praktycznie pozbawiona już włosów, pochodzi z autentycznych szczątków prehistorycznego giganta.

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN w swoich krakowskich zbiorach posiada także eksponaty geologiczne. W kolekcji znajdują się m.in. bursztyny, wulkanity czy minerały i kamienie szlachetne.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Krakowie - stan na sierpień 2018:

 • bilety normalne po 20 zł ; z kartą dużej rodziny po 15 zł
 • bilety ulgowe po 16 zł ; z kartą dużej rodziny po 10 zł
 • bilety rodzinne po 65 zł (maks. 2+3)
 • bilety grupowe 14 zł/os. (min. 10 uczestników ; na każde 10 osób 1 opiekun gratis)
 • zwiedzanie z przewodnikiem 60 zł + bilety wstępu (usługa przeznaczona dla turystów indywidualnych, dla 1-9 osób)

W ŚRODY W OKRESIE WAKACYJNYM WEJŚCIÓWKI PO 10 ZŁ OD OSOBY

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Imponująca kolekcja zoologiczna, paleontologiczna i geologiczna, licząca ponad 2 mln. okazów. Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN z Krakowa kontynuuje tradycje z II poł. XIX wieku, prezentując fascynujące wystawy stałe i ekspozycje czasowe (niektóre z żywymi zwierzętami). Szczególnie cenne są czaszka mamuta sprzed 14 tys. lat i nosorożec włochaty, który zginął ok. 30 000 lat temu.

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 10-16 zł
  Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN cena biletu ulgowego: 10-16 zł
 • 15-20 zł
  Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN cena biletu normalnego: 15-20 zł
 • 65 zł
  Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN cena biletu rodzinnego: 65 zł
 • Grupowy 14 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij