Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Nowoczesna placówka artystyczna, która wyrosła na poprzemysłowym terenie znanej skądinąd Fabryki Oskara Schindlera. Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie rozpoczęło swoją działalność w maju 2011 roku, blisko 7 lat po ostatecznej decyzji o utworzeniu takiej instytucji. Jej główne cele to przedstawianie najważniejszych trendów w sztuce, przybliżenie kontekstu stojącego za poszczególnymi pracami oraz uwrażliwianie odbiorców na jej poznawczo-etyczne wartości.

Zbiory są niezwykle rozbudowane i interesujące, na zwiedzających czekają prace twórców z właściwie wszystkich zakątków świata. W ciągu niespełna dekady od inauguracji, kolekcja Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK rozrosła się do ponad 4750 rzeźb, obrazów, instalacji, multimediów, obiektów interaktywnych… Znaczną część zbiorów stanowi przekazana w darze Kolekcja Galerii Potocka. Poza prezentacją dzieł kolejnych artystów, placówka prowadzi także szeroko zakrojoną działalność edukacyjną (żeby wymienić tylko rozmaite warsztaty), posiada własną bibliotekę, angażuje się także w wiele projektów kulturalnych.

Na chwilę uwagi zasługuje również oryginalny budynek, w którym mieści się krakowskie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Architektoniczny projekt Claudio Nardiego i Leonarda Marii Proliego z jednej strony harmonijnie wpisuje się przemysłowy krajobraz, a z drugiej charakteryzuje się nowoczesnymi, wręcz futurystycznymi wnętrzami.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie - stan na sierpień 2018:

 • 14 zł za bilet normalny
 • 7 zł za bilet ulgowy
 • 1 zł za bilet ulgowy specjalny
 • 30 zł za bilet rodzinny (maksymalnie 5 osób)
 • 10 zł za normalny bilet grupowy (przynajmniej 7 osób)
 • 5 zł za ulgowy bilet grupowy (przynajmniej 7 osób uprawnionych do wejściówek ulgowych)

WE WTORKI wstęp do krakowskiego MOCAK-u jest BEZPŁATNY

 • +85-115 zł za usługę przewodnicką
 • 150 zł za lekcje muzealne ; grupy do 25 osób razem z opiekunem
 • 1-30 zł/os. za zajęcia i warsztaty edukacyjne
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Bardzo dobry przykład zaadaptowania terenów poprzemysłowych na współczesne potrzeby kulturalne. Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie powstało (częściowo) w halach dawnej fabryki Schindlera. W zbiorach placówki znajduje się już ponad 4700 różnego rodzaju prac, kolekcja jest systematycznie powiększana. Ponadto muzeum prowadzi szereg działań edukacyjnych.

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 1-7 zł
  Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK cena biletu ulgowego: 1-7 zł
 • 14 zł
  Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK cena biletu normalnego: 14 zł
 • 30 zł
  Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK cena biletu rodzinnego: 30 zł
 • Grupowy 5-10 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij