Muzeum Żywych Motyli

Mini-zoo zazwyczaj kojarzy się z zagrodą na świeżym powietrzu, najczęściej gdzieś na wsi, pełną kózek, króliczków czy ozdobnego drobiu. Tymczasem Muzeum Żywych Motyli w Krakowie znacząco wyłamuje się z takiego schematu. Nie dość, że mieści się w reprezentacyjnej kamienicy przy Drodze Królewskiej w historycznym centrum miasta, to jeszcze zamieszkują je zupełnie inne zwierzęta - jak zresztą sama nazwa wskazuje, choć nie mówi wszystkiego.

Krakowskie Muzeum Żywych Motyli to bajecznie kolorowy raj dla wszystkich miłośników tych niezwykłych owadów. Można tutaj podziwiać mnóstwo egzotycznych gatunków z całego świata: Europy, obu Ameryk, Afryki czy odległych zakątków Azji. Motyle mają dużą swobodę, bez przeszkód latając po stylizowanym na dżunglę pomieszczeniu i obsiadując zwiedzających do woli. Dotyczy to również takich gigantów jak Attacus Atlas, którego rozpiętość skrzydeł sięga 25 centymetrów. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć wszystkie etapy życia motyli: od larw i gąsienic aż po wyjście z kokona.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że w Muzeum Żywych Motyli z Krakowa można spotkać również inne zwierzęta. Czy to ukryte w roślinach patyczaki, czy to zamknięte w terrariach pająki, czy to króliki, czy to jeże, czy to jaszczurki, czy też ciekawskie papugi i inne ptaki - także cieszące się pewną wolnością.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Muzeum Żywych Motyli w Krakowie - stan na sierpień 2018:

  • 14,99 zł za bilet ulgowy
  • 16,99 zł za bilet normalny

DLA DZIECI DO LAT 3 WSTĘP WOLNY

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Oryginalne mini-zoo, nieco bardziej rozbudowane od typowych motylarni. Muzeum Żywych Motyli w Krakowie to naturalnie kraina kolorowych, latających swobodnie owadów. Jej mieszkańców sprowadzono z najodleglejszych zakątków Ziemi. Można tutaj obejrzeć również larwy, gąsienice, kokony… a także papugi, egzotyczne ptaki, jaszczurki, pająki, króliki i kilka innego rodzaju zwierząt.

Muzeum Żywych Motyli adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Żywych Motyli, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Żywych Motyli.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Żywych Motyli. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 14,99 zł
    Muzeum Żywych Motyli cena biletu ulgowego: 14,99 zł
  • 16,99 zł
    Muzeum Żywych Motyli cena biletu normalnego: 16,99 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Żywych Motyli opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij