Ogród Botaniczny

W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (ul. Kopernika 27), kolorowa egzotyka całkowicie zniewala zmysły. Na powierzchni niemal 10 hektarów rośnie ok. 6 tysięcy taksonów, a wśród nich m.in. sagowce, storczyki, rośliny mięsożerne, sukulenty, palmy.

Swym wyglądem zaskakują podobnież leciwe derenie jadalnie - wg tradycji posadzone przez Jana Śniadeckiego w 1790 r. - 200-letni grochodrzew oraz liczący ponad 230 lat Dąb Jagielloński. Warto wspomnieć, iż wcześniejsze badania tego dębu szypułkowego szacowały wiek drzewa na 400-500 lat. Seniorami krakowskiego Ogrodu Botanicznego UJ są także 150-letnie sagowce, rozłożysta robinia akacjowa, zasadzony na początku XIX w. milin amerykański oraz zasadzone już ponad 100 lat temu miłorząb japoński i palma daktylowca kanaryjskiego.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie jest wszak najstarszym tego rodzaju parkiem roślin w Polsce, powstał w 1783 r. To miejsce z pewnością warte odwiedzenia, także całą rodziną. Tym bardziej, że w ramach całego kompleksu funkcjonuje także Muzeum Ogrodu Botanicznego, zazwyczaj otwarte od połowy kwietnia do połowy października, w środy, piątki i niedziele. Wśród zbiorów, gromadzonych systematycznie od 1780 roku, są m.in. narzędzia do pielęgnacji roślin, preparaty egzotycznych gatunków - od przekrojów po nasiona i owoce - czy rzemiosło artystyczne z najdalszych zakątków świata.

Dodaj opinię

Placówka Uniwersytetu Jagiellońskiego założona w 1783 roku, co czyni z niej najstarszy ogród botaniczny w Polsce. Jego chlubą jest szypułkowy Dąb Jagielloński, zasadzony niedługo po otwarciu. Na terenie o powierzchni niespełna 10 hektarów udało się zebrać ponad 5 tys. gatunków roślin ze wszystkich stron świata. Przygotowano również interesującą wystawę muzealną.

Ogród Botaniczny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ogród Botaniczny, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ogród Botaniczny.
Ceny biletów / cennik wejść do Ogród Botaniczny. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 2-5 zł
    Ogród Botaniczny cena biletu ulgowego: 2-5 zł
  • 9-10 zł
    Ogród Botaniczny cena biletu normalnego: 9-10 zł
  • 25 zł
    Ogród Botaniczny cena biletu rodzinnego: 25 zł
  • Grupowy od 5 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ogród Botaniczny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij