Pałac Biskupi

Obok krakowskiej bazyliki franciszkanów znajduje się Pałac Biskupów Krakowskich, w którym podczas każdej pielgrzymki do Polski, mieszkał Jan Paweł II. Nad wejściem do pałacu mieści się słynne okno, z którego papież pozdrawiał przybyłą na spotkanie z nim młodzież.

W pobliżu franciszkańskiej świątyni piętrzy się także Pałac Wielopolskich będący obecnie siedzibą krakowskiego magistratu.

Dodaj opinię

Krakowska siedziba najwyższych katolickich hierarchów, niezmiennie od XIV stulecia. Aktualny wygląd budowli to efekt poważnej przebudowy z XIX wieku. Wewnątrz zachowała się sporo elementów i dekoracji z wcześniejszych epok, głównie baroku i renesansu. Pałac słynie przede wszystkim z okna papieskiego, z którego przemawiał do zgromadzonych wiernych Jan Paweł II.

Pałac Biskupi adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pałac Biskupi, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pałac Biskupi.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pałac Biskupi opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij