Park Jordana

W Parku Jordana (wejścia od ul. Reymonta lub od strony Błoń), ukształtowanym na wzór angielskich ogrodów, przyjemnie jest schować się przed światem na ławeczce tuż przy kwietnym klombie, fontannie albo wodnym oczku, lub położyć się na wypielęgnowanym trawniku i słuchać co tam w nim piszczy. Dzieci również nie będą się tu nudzić, ponieważ nie zabrakło placu zabaw z wieloma atrakcjami. Ciekawe są także liczne pomniki rozmieszczone wśród parkowych alejek.

Krakowski Park Jordana to bardzo przyjemne miejsce, chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów.

Dodaj opinię

Zagospodarowana od 1887 r. część Krakowskich Błoni, oryginalnie pomyślana jako park ćwiczeń fizycznych dla młodzieży. Działalność dr. Henryka Jordana w tym zakresie jak najbardziej jest kontynuowana - są różne boiska, skatepark, place zabaw… Roślinność ukształtowano na wzór angielskich ogrodów, w parku stoi kilkadziesiąt pięknych pomników - głównie popiersi.

Park Jordana adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Jordana, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Jordana.
  • Ulica
    Aleja 3 Maja
    Park Jordana mieści się przy ulicy Aleja 3 Maja w Krakowie
  • 30-062 Kraków
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Jordana opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij