Polonia Wax Museum

Muzeum figur woskowych w bodaj najbardziej reprezentatywnej lokalizacji - na Rynku Głównym. Polonia Wax Museum stawia sobie za cel odwzorowanie znanych, lubianych i wpływowych postaci w najdrobniejszych szczegółach - tak, aby zwiedzający poczuli się jak w towarzystwie żywych osobistości. Efekty tych starań najlepiej ocenić osobiście, po obejrzeniu całej kolekcji modeli i zrobieniu serii zdjęć (w tym już niemalże obowiązkowych selfie).

Zgodnie ze słowami gospodarzy Polonia Wax Museum, główną inspiracją do stworzenia wystawy były organizowane przez Kraków w 2016 roku Światowe Dni Młodzieży. Stąd też pierwsza z kilkudziesięciu ścieżek tematycznych prezentuje “Historię Chrześcijaństwa Na Żywo” - w tej części muzeum figur woskowych można spotkać trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Kolejne ekspozycje to m.in. gwiazdy polskiego sportu czy “Głowy Państwa Polskiego od 1918 roku”.

W krakowskim Polonia Wax Museum czekają pełne detali modele wielu polityków, celebrytów, sportowców, duchownych czy postaci całkowicie fikcyjnych - bohaterów filmów, bajek, książek, legend itd. Ambicją właścicieli jest, aby systematyczny rozwój placówki uczynił z niej najlepsze i największe muzeum figur woskowych w Polsce. Zwiedzającym turystom pozostaje zweryfikować szumne zapowiedzi. Naturalnie decydująca będzie jakość sztucznych sobowtórów.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Polonia Wax Museum w Krakowie - stan na sierpień 2018:

 • 30 zł bilet normalny
 • 20 zł bilet ulgowy
 • 15 zł/os. bilet grupowy dla 6-11 osób
 • 10 zł/os. bilet grupowy dla 12 i więcej osób
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Klasyczne muzeum figur woskowych, choć o niebywale ambitnych celach. Otóż gospodarze Polonia Wax Museum chcą, aby ich placówka z Krakowa stała się największą i najlepszą tego typu wystawą w Polsce. Pomóc ma w tym niespotykana jakość i szczegółowość modeli. Efekty najlepiej ocenić osobiście - można tutaj spotkać ważne osobistości Kościoła, polityków, sportowców, celebrytów i postacie fikcyjne.

Polonia Wax Museum adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Polonia Wax Museum, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Polonia Wax Museum.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Polonia Wax Museum. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 20 zł
  Polonia Wax Museum cena biletu ulgowego: 20 zł
 • 30 zł
  Polonia Wax Museum cena biletu normalnego: 30 zł
 • Grupowy 10-15 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Polonia Wax Museum opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij