Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Potężny kompleks świątynny, założony pod koniec XIX wieku z inicjatywy Aleksandra Lubomirskiego. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rozwinęło się za sprawą świętej Faustyny Kowalskiej - początkowo był to niewielki klasztor sióstr magdalenek (czyli Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia) z neogotycką kaplicą św. Józefa. Dziś wierni ciągną do nowoczesnej bazyliki: wybudowanej w latach 1992-2002, z największym witrażem w całym Krakowie (148 m²).

Słynne objawienia siostry Faustyny przyczyniły się do popularyzacji kultu Bożego Miłosierdzia na całym świecie. Począwszy od charakterystycznego wizerunku Chrystusa Miłosiernego - który w 1934 r. na płócienny obraz przeniósł jako pierwszy przeniósł Eugeniusz Kazimirowski, rzecz jasna pod okiem opowiadającej swoją wizję zakonnicy - przez zawierzenie się Bogu pod hasłem “Jezu, ufam Tobie”, a skończywszy na milionach pielgrzymów z całego świata, którzy co roku odwiedzają miejscowe świątynie, grób i relikwie świętej. Dzisiejsze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach to już prawdziwa instytucja.

Poza wymienionymi wyżej sakralnymi miejscami kultu, w skład kompleksu z Łagiewnik wchodzą jeszcze między innymi:

  • zabytkowe zabudowania klasztorne (zakon wciąż działa)
  • 77-metrowa wieża widokowa
  • Dom Duszpasterski
  • kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu (forma dziękczynienia wiernych za pontyfikat papieża Polaka)
  • Aula Jana Pawła II
  • Carillony (duży, plenerowy instrument z dzwonów)
  • Dom Dla Pielgrzyma i Turysty
  • parkingi
  • pasaże handlowe z pamiątkami oraz dewocjonaliami (i nie tylko)

A gdyby tego było mało, w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie powstało Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!”, poświęcone naszemu papieżowi. Dla gorliwych wiernych bliskość dwóch takich miejsc modlitwy, zadumy i kultu popularnych świętych to niewątpliwie spory plus.

Dodaj opinię

Rozbudowane centrum modlitwy, wiary i kultu rozpropagowanego przez siostrę Faustynę Kowalskiej. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach tworzą m.in. zabytkowy klasztor, nowoczesna bazylika, wieża widokowa (77 m) i ogromne zaplecze socjalno-duszpasterskie. Warto zobaczyć obrazy Chrystusa Miłosiernego “Jezu, ufam Tobie” oraz relikwie świętej.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij