Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

Kościelno-duchowna część krakowskiego Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!”, nadzwyczaj nowoczesne miejsce kultu Papieża Polaka. Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie praktycznie bezustannie się rozwija. Poza siedmioma kaplicami i dużym, niejako podzielonym na dwie części kościołem (Kościół Górny i Kościół Relikwii), mieści się tutaj szereg instytucji i katolickich organizacji. Żeby wymienić tylko Instytut Dialogu Międzykulturowego imienia Jana Pawła II czy Muzeum Jana Pawła II.

O ogromnej randze krakowskiego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II stanowią przede wszystkim zgromadzone tutaj relikwie po Papieżu Polaku. Są to m.in ampułka z krwią Ojca Świętego, zakrwawiony fragment sutanny, którą Jan Paweł II miał na sobie 13 V 1981 r. (w dniu zamachu na jego życie), płyta z watykańskiego grobu JP II oraz parę papieskich krzyży. Warto jeszcze zwrócić uwagę na relikwiarz w formie Ewangelii, nawiązujący do przewracanych przez wiatr (tudzież Ducha Świętego) kart księgi w trakcie pogrzebu Jana Pawła II.

Miłośnicy współczesnej sztuki sakralnej również znajdą w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II z Krakowa szereg fascynujących dzieł. Począwszy od obrazów ilustrujących pielgrzymki Ojca Świętego do maryjnych sanktuariów na całym świecie, przez kunsztowne płaskorzeźby i mozaiki, aż po bogato zdobione wrota i ołtarze. Można również zwiedzić 2 interesujące wystawy: “Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie” o charakterze ewangelizacyjnym oraz “Kim jest człowiek z Całunu?” - na temat słynnego Całunu Turyńskiego.

Turystów odwiedzających Kraków i miejscowe Sanktuarium zapewne zainteresują także 68-metrowa wieża widokowa… a także położone po sąsiedzku Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Dodaj opinię

Prawdopodobnie najważniejsze miejsce kultu Papieża Polaka. Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie to nowoczesny kompleks, z dużą świątynią i siedzibami wielu katolickich instytucji. W ogromnym kościele i kilku kaplicach umieszczono szereg relikwii Ojca Świętego - w tym ampułkę z krwią. Warto też zobaczyć 2 wystawy stałe (zwłaszcza tę o Całunie Turyńskim) i wejść na 68-metrową wieżę widokową.

Sanktuarium Świętego Jana Pawła II adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sanktuarium Świętego Jana Pawła II opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij