Synagoga Izaaka

Synagoga Izaaka (ul. Kupa 16), największa wśród kazimierskich bożnic, powstała w latach 1638-44 i została wzniesiona z fundacji seniora kazimierskiego kahału Izaaka Jakubowicza. Do dzisiaj budzi podziw estetyką swego wnętrza z kolebkowym sklepieniem z lunetami, geometrycznymi sztukateriami, bogato zdobioną emporą dla kobiet.

Można w niej obejrzeć archiwalne filmy o życiu krakowskich Żydów przed II wojną światową oraz o Holokauście.

Dodaj opinię

Wczesnobarokowy zabytek, którego budowa zakończyła się w 1644 roku. Fundatorem tej największej bożnicy na terenie Kazimierza był kupiec Izaak Jakubowicz. Na ścianach głównej sali modlitewnej w synagodze, zwieńczonej efektownymi sztukateriami, odkryto polichromie z XVII i XVIII wieku. W 2007 r. grupa chasydzka otworzyła tu sklep z produktami koszernymi.

Synagoga Izaaka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Synagoga Izaaka, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Synagoga Izaaka.
Ceny biletów / cennik wejść do Synagoga Izaaka. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 6 zł
    Synagoga Izaaka cena biletu ulgowego: 6 zł
  • 7 zł
    Synagoga Izaaka cena biletu normalnego: 7 zł
  • Grupowy 4
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Synagoga Izaaka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij