Synagoga Kupa

Kolejną synagogą na trasie żydowskich zabytków w Krakowie jest synagoga Kupa (ul. Warszauera 8), która została wystawiona w latach 40 XVII w. z funduszu kahału (hebr. mi-kupat ha-kahal) czyli ze składek gminy żydowskiej, od czego wzięła swą nazwę. W XIX w. została powiększona, a w międzywojniu jej wnętrze ozdobiono malunkami.

Po II wojnie światowej, w zdewastowanej bożnicy mieściła się wytwórnia macy, a do 1985 r. rytualna rzeźnia drobiu.

Dodaj opinię

Barokowa bożnica, wystawiona w 1643 roku z funduszy przekazanych przez żydowskich złotników. I stąd też jej nazwa - po hebrajsku “kupa” oznacza składkę kahału, czyli członków gminy judaistycznej. Po II WŚ w zdewastowanym budynku urządzano m.in. wytwórnię macy i rytualną rzeźnię drobiu. Odnowiona synagoga wyróżnia się zabytkowymi, wszechobecnymi malunkami.

Synagoga Kupa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Synagoga Kupa , zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Synagoga Kupa .
Ceny biletów / cennik wejść do Synagoga Kupa . Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3 zł
    Synagoga Kupa cena biletu ulgowego: 3 zł
  • 5 zł
    Synagoga Kupa cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Synagoga Kupa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij