Synagoga Stara

W najstarszej w mieście synagodze - Starej (ul. Szeroka 24) zbudowanej w XV w. znajduje się obecnie oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w którym prezentowane są bardzo cenne judaica, fotografie i dokumenty obrazujące kulturę i dzieje krakowskich Żydów.

Obecny wygląd synagogi to owoc prac polskich architektów, którzy w latach 1956-59 przywrócili kompletnie zniszczonej w czasie II wojny światowej bożnicy wygląd nadany jej w 2 połowie XVI w. przez florenckiego architekta Mateo Gucci.

Synagoga zbudowana jest z cegły i kamienia, w stylu gotycko-renesansowym. Jest to dwunawowa, wysoka hala przekryta krzyżowo-żebrowym sklepieniem. Mury budowli zwieńczone są renesansową attyką przesłaniającą dach.

Dodaj opinię

Najstarsza zachowana bożnica w całej Polsce, wzniesiona w XV wieku. Synagogę Starą w 1570 r. Mateo Gucci przerobił zgodnie z renesansowymi trendami. I do wyglądu z tamtych czasów nawiązano w trakcie rekonstrukcji po II WŚ. W dawnej świątyni mieści się oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, eksponujący przedmioty związane z kulturą i historią Żydów.

Synagoga Stara adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Synagoga Stara, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Synagoga Stara.
Ceny biletów / cennik wejść do Synagoga Stara. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 9 zł
    Synagoga Stara cena biletu ulgowego: 9 zł
  • 11 zł
    Synagoga Stara cena biletu normalnego: 11 zł
  • 22 zł
    Synagoga Stara cena biletu rodzinnego: 22 zł
  • Grupowy 8-9 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Synagoga Stara opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij