Synagoga Tempel

Trasa zabytków żydowskich w Krakowie ma swój początek przy Centrum Kultury Żydowskiej (ul. Meiselsa 17), a następnie prowadzi prosto do Synagogi Tempel (ul. Miodowa 24), wybudowanej w latach 1860-62 dla Żydów postępowych, czyli skłaniających się do asymilacji kulturowej.

Pod koniec XIX w. synagoga została przebudowana, uzyskując dzisiejszy, eklektyczny wizerunek z dominacją elementów neorenesansowych. W 1924 r. dobudowano do niej nawy boczne.

Dodaj opinię

Łącząca kilka stylów architektonicznych piękna, zabytkowa świątynia. Synagogę Tempel wybudowała postępowa część społeczności żydowskiej, prace trwały od 1860 do 1862 roku. W 1924 r. bożnicę znacznie powiększono. Tempel, w której przeważają elementy neorenesansowe i mauretańskie, zachwyca bogatą fasadą, niezwykłymi witrażami i naściennymi malowidłami.

Synagoga Tempel adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Synagoga Tempel, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Synagoga Tempel.
Ceny biletów / cennik wejść do Synagoga Tempel. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Synagoga Tempel cena biletu ulgowego: 5 zł
  • 10 zł
    Synagoga Tempel cena biletu normalnego: 10 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Synagoga Tempel opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij