Thesaurus Cracoviensis

Centrum Interpretacji Artefaktów, czyli jeden z najmłodszych - otwarty w grudniu 2017 r. - oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Thesaurus Cracoviensis to tak na dobrą sprawę nowoczesne pracownie konserwatorskie i magazyny zbiorów. Aczkolwiek w przeciwieństwie do większości tego rodzaju placówek muzealnych, ta akurat jest otwarta dla zwiedzających turystów.

Dla miłośników dzieł sztuki niewątpliwie będzie to nie lada atrakcja. W końcu w takich miejscach często znajduje się lwia część kolekcji, eksponaty bardzo rzadko udostępniane na wystawach otwartych. Krakowska Thesaurus Cracoviensis zawiera przede wszystkim obrazy, grafiki i rysunki, historyczne bronie i zbroje, zbiory numizmatyczne oraz rzemiosło artystyczne: kunsztowne meble, tkaniny, konkursowe szopki krakowskie etc. Całość podzielono na kilka działów: “Skarbiec”, “Arsenał”, “Starą bibliotekę”, “Skład bławatny” oraz “Garderobę babci”.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa dysponuje grubo ponad 120 tys. najróżniejszych obiektów, pogrupowanych na kilkanaście działów i kategorii. Część kolekcji została już zdigitalizowana, dlatego w Thesaurus Cracoviensis nie mogło zabraknąć specjalnej sali multimedialnej. Ponadto w placówke organizowane są rozmaite pokazy, warsztaty edukacyjne etc.

Dodaj opinię

Ceny biletów do Thesaurus Cracoviensis, oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - stan na lipiec 2018:

 • wejściówki normalne po 16 zł
 • wejściówki ulgowe po 12 zł
 • wejściówki grupowe po 8-10 zł/os.
 • +80 zł za usługę przewodnicką dla grup zorganizowanych
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Magazyny i pracownie konserwatorskie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w pewnej części udostępnione dla turystów i zwiedzających. Thesaurus Cracoviensis pozwala obejrzeć tą część muzealnej kolekcji (ponad 120 tys. obiektów!), która stosunkowo rzadko trafia na wystawy. Dominują tutaj dziełą malarskie, tkaniny, militaria, numizmaty oraz rzemiosło artystyczne.

Thesaurus Cracoviensis adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Thesaurus Cracoviensis, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Thesaurus Cracoviensis.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Thesaurus Cracoviensis. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 12 zł
  Thesaurus Cracoviensis cena biletu ulgowego: 12 zł
 • 16 zł
  Thesaurus Cracoviensis cena biletu normalnego: 16 zł
 • Grupowy 8-10 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Thesaurus Cracoviensis opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij