Żydowskie Muzeum Galicja

Nietypowe, zapewne intrygujące spojrzenie na Holokaust, żydowską kulturę oraz burzliwą historię. Założone w 2004 roku Żydowskie Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu niejako z założenia ma prezentować inną, nową perspektywę na rzeczoną tematykę. Zgodnie ze słowami założyciela, brytyjskiego fotografa Chrisa Schwarza, celem instytucji jest nie tyle o rewizja dawnych dziejów - “polskie obozy koncentracyjne” i podobne postępki - co przełamanie starych, nierzadko krzywdzących i szkodliwych stereotypów. Zarówno po polskiej, jak i żydowskiej stronie.

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie pełni zarówno funkcję przestrzeni dla wystaw historycznych i artystycznych, jak też swoistego centrum kultury. Pierwsza ze stałych ekspozycji, “Śladami Pamięci. Współczesne spojrzenie na żydowską przeszłość Polski”, to cykl fotografii prezentujących przemiany zachodzące we wzajemnych relacjach polsko-żydowskich na tle biegnącej historii. Druga wystawa stała - “Pamięć niedokończona. Żydowskie dziedzictwo i Zagłada w Galicji Wschodniej” - stanowi swego rodzaju uzupełnienie, skoncentrowane na obszarze całej historycznej Galicji, również dzisiejszych terenów Ukrainy. Do tego dochodzą poruszające rozmaite tematy ekspozycje czasowe.

Równie istotną rolę w działalności placówki odgrywają organizowane cyklicznie spotkania autorskie, warsztaty edukacyjne, wykłady, koncerty i podobne inicjatywy. Siedzibą Żydowskiego Muzeum Galicja jest zrewitalizowany budynek, w którym w czasach międzywojennych funkcjonował młyn. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, gospodarze zadbali również o specjalny kącik zabaw dla dzieci… a nawet muzealną kawiarnię.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie - stan na sierpień 2018:

 • 16 zł bilety normalne
 • 13 zł bilety ulgowe dla seniorów
 • 11 zł bilety ulgowe dla studentów

- dla grup liczących 10 lub więcej osób:

 • 14 zł/os. bilety normalne
 • 11 zł/os. bilety ulgowe dla seniorów
 • 9 zł/os. bilety ulgowe dla studentów
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Instytucja prezentująca kulturę, dziedzictwo społeczności żydowskiej w Polsce i trudne kwestie związane z Holokaustem. Z założenia Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie ma prezentować odmienne, nietypowe spojrzenie na te tematy. W taki sposób, aby przełamywać szkodliwe i krzywdzące stereotypy. Uzupełnieniem dla 2 ekspozycji stałych są wystawy czasowe, wykłady, warsztaty, koncerty itp.

Żydowskie Muzeum Galicja adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Żydowskie Muzeum Galicja, zobacz gdzie w Krakowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Żydowskie Muzeum Galicja.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Żydowskie Muzeum Galicja. Redakcja serwisu www.e-krakow.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 11-13 zł
  Żydowskie Muzeum Galicja cena biletu ulgowego: 11-13 zł
 • 16 zł
  Żydowskie Muzeum Galicja cena biletu normalnego: 16 zł
 • Grupowy 9-14 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Żydowskie Muzeum Galicja opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij