Dress-code, czyli zbiór zasad dotyczących ubioru w danej subkulturze. miejscu lub firmie, to coś co widzimy na co dzień. Jeśli widzisz na ulicy osobę w długich włosach, w glanach na nogach, spodniach bojówkach lub moro i kurtce skórzanej - od razu przychodzi Ci na myśl, że to fan rocka lub metalu. A gdy widzisz osobę w dredach, z zielono-czerwono-żółtym ubiorem, wiesz że masz do czynienia z wielbicielem kultury rasta. A osoba w garniturze od razu kojarzy się ze światem biznesu.

Jednak dress-code obowiązuje również w czasie okresów imprezowych, jak Andrzejki czy Sylwester właśnie. Większość klubów prowadzi tak zwaną selekcję na bramce, więc osoby w niepasującym stroju nie są wpuszczane. Jak się więc ubrać, aby wejść praktycznie wszędzie? Oto kilka porad dla was:

  1. Buty: fani ciężkich brzmień swoje glany zostawią w szafie. Na takie wyjścia radzimy ubrać ładne buty, które mają w sobie cień elegancji. Obuwie typu AirMax czy Jordan’y też się nada, ponieważ mimo bycia typowo sportową częścią garderoby, są bardzo popularne i brane za oznakę tego, że nie mamy problemów z pieniędzmi. Jednak są kluby które nie akceptują sportowych ciuchów, więc bezpiecznie jest wyposażyć się w ładne, ale ciepłe i wygodne buty, które wyglądem przypominają skórzane. Mogą mieć sportowe cechy, ale nie mogą być krzykliwe i muszą pasować do reszty stroju.
  2. Spodnie: uniwersalne będą jeansy, nie stylizowane rockowo, więc bez dziur czy fabrycznych przetarć. Powinny mieć ciekawe wzory i zgięcia, by nie wygląły sztywno. Takie spodnie pozwolą wam wejść praktycznie wszędzie.
  3. Koszulka: nie warto ubierać samej koszulki. Podstawą jest dobrze dopasowana, wyprasowana koszulka w kolorze pasującym do butów. Nie może też być na niej obraźliwych czy po prostu głupich nadruków.
  4. Koszula: powinniście ją mieć. Dobrze dopasowana koszula slim-fit jest podstawą eleganckiego wyglądu. Bez niej możesz mieć problem z wejściem do bardziej eleganckich klubów, a w tych mniej elitarnych zdobędziesz dodatkowe punkty za styl.
  5. Zegarek jest podstawą. Kobiety zwracają uwagę wpierw na buty i zegarek - a nawet mimo tego, dobrze dobrany zegarek idealnie dopełnia cały strój. Jak wisienka na torcie.

Nie będzie źle jeśli założycie również jakiś ciekawy wisiorek na szyję, oddający np. waszą pasję. Z takim strojem nie będzie mieć problemu z wejściem do każdego klubu, czy to w swoim mieście czy podczas wyjazdu z kolegami w Polskę. Oczywiście żadnych wspólnych pokoi, osobne to podstawa na tę noc!

Przeczytajcie nasze porady, zapamiętajcie je, skompletujcie ubiór i jesteście gotowi na najlepszą noc waszego życia! Jeśli nie wiecie gdzie jechać, mamy kilka świetnych propozycji:

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij